Hozzávalók:
3 egész tojás
30 dkg kristálycukor - a kettőt habosra kikeverni.
0,5 csomag sütőpor
30 dkg reszelt alma
30 dkg liszt
5 dkg durvára vágott dió a tetejére (de a tésztába is lehet kicsit csenni :-))
Kivajazott tortaformába öntve tűpróbáig sütjük.
A fahéj, mint az alma elengedhetetlen hozzávalója is belekeveredhet a sütibe :)
2011. január 17., hétfő
2011. január 16., vasárnap
cica mánia
Az ajtótámasz és az ajtótábla után íme egy újabb ajtódísz :)
Kilincs macska.
Romantikus lakberendezési tárgyakat találunk a BORÓKA Otthonboltban.
Kilincs macska.
Romantikus lakberendezési tárgyakat találunk a BORÓKA Otthonboltban.
2011. január 14., péntek
Ötletek terhesmasszázshoz...
Tévhitek a kismamamasszázsról:
mit szabad és mit tilos?
Egyszer eljött az a pillanat a várandósságom idején, amikor úgy éreztem, végem. Nem bírja tovább a derekam. Akkor a rokonok és barátok helytelenítő megjegyzései és fejcsóválása közepette felkerekedtem, és elbicegtem a masszőrhöz. Mert míg mindenki arról próbált meggyőzni, hogy a kismamákat tilos masszírozni, valahol éreztem, hogy az élet nem lehet ilyen kegyetlen és kirekesztő a várandós nőkkel. És akkor kiderült, hogy a kismamamasszázs létező fogalom.

Fotó: Thomas Wanhoff
Hasat és mellkast nem szabad kezelésbe venni
Később viszont, Annus László alternatív mozgás- és masszázsterapeuta szerint, havonta egyszer tanácsos is megmasszíroztatni magunkat. "Már csak azért is, mert a testsúlyunk változása és a súlypont eltolódása miatt megbomlik a talpon az úgynevezett hármas támasz, így bizonyos izmok, ízületek túlterhelődnek" - mondja a szakértő.Persze olyan masszőrt kell találnunk, aki igazán ért a szakmájához, azon belül is gyakorlata van a kismamák masszírozásában. Egészen pontosan tudja, mit szabad, és mit tilos. Az ugye mindenki számára egyértelmű, hogy nem szabad masszírozni a hasat és a mellkast, de nagyon jóleső és hasznos a nyak, hát, lapocka, karok, csípő, comb, lábak és vádlik átmozgatása és masszírozása.
Talpmasszázs és reflexológia nem tanácsos
Azt sem árt szem előtt tartani, hogy a talpmasszázs, a reflexológia is ellenjavallt, illetve minden olyan művelet, ami vérbőséget okozhat a hasban. Tilos fájdalmat okozni, mert az beindíthatja a szervezetben az oxitocin termelést, ez a hormon pedig a méhösszehúzódások felelőse. Na és egyébként is kellemes, megnyugtató, ellazító érintésekért jött a kismama.Míg a sportolók gyúrásánál a tejsav, húgysav „felgyúrásával” hirtelen leterhelik a májat és a vesét, gyorsan meg akarják szabadítani a szervezetet a salakanyagoktól, addig a kismamáknál egy lassú, kíméletes tisztító módszert kell alkalmazni. Nem szabad belekergetni a méreganyagokat a vérbe, a nyirokkeringésbe, hiszen az eljuthat a babához is. Ez pedig – persze még jó néhány más mellett – alapvető különbség a keleti és nyugati masszázsok között. Éppen ezért a kismamák masszírozásában igen jótékonyan hatnak a thai vagy a yumeiho masszázs elemei. Nem gyúrják, hanem szépen nyújtják az izmokat, és a meridián rendszeren kiegyensúlyozzák az energia áramlását, ezzel lassan, biztonságosan tisztítják ki a lerakódott salakanyagokat.
A nyújtás nagy segítség
A nyújtás, az összehúzódott izmok megnyújtása önmagában is nagy segítség a plusz kilókat cipelő kismamának. Gondoljunk csak bele abba, hogyan védjük ösztönösen a hasunkat attól a pillanattól kezdve, hogy kiderül, vagy megérezzük, babát várunk. Ha nem is mindig feltűnő módon, de bezárjuk a testünket, hogy igazán körbevegye és védelmezze az új életet. Nincs több hányavetin szétdobott térd, már ha addig volt egyáltalán, előrébb eresztjük a vállakat, lehet, hogy csak milliméterekkel, de az éppen elég a testünknek, hogy változást észleljen, és az izmaink, ízületeink máshogy dolgozzanak, ezáltal máshogy terhelődjenek, mint addig. Annus Laci éppen ezért a nyújtó masszázson túl egyszerű nyújtó gyakorlatokat is javasol. Hozzátéve, hogy az igazán ideális az lenne, ha a nők már a baba tervezésekor felkészítenék a vázrendszerüket is a várható terhelésre.Terhesség előtt még a csontkovácsolásnak, vagy legalább is a masszázsba oltott elemeinek is szabad a pálya. Ha valaki annyira előrelátó és gondos, hogy a várandósságra azzal is készül, hogy egy néhány alkalmas kúrával helyreteteti kicsit kimozdult csontjait, ízületeit, azaz szimmetrikussá teszi testét (azzal a biztos tudattal, hogy használatból adódóan egyikünké sem szimmetrikus tökéletesen), minden bizonnyal jobban is bírja majd a terhesség okozta feszüléseket, eltolódásokat.
Persze jut masszázs a szülés utánra is. Bár az a bizonyos hármas támasz a talpon magától helyreáll, amint megszabadulunk a megnyert kilók nagyjától, illetve visszatér a régi testtartásunk, azért néhány csontunkat jobb segítséggel helyremozgatni. Hogy mikor kezdhető el, az nagyban függ az egyéni érzékenységtől és attól, hogyan szültünk, hogyan „sérültünk”. Persze az anyatej védelmében továbbra sem szabad gyúrni, sokkolni a vér- illetve nyirokkeringést a hirtelen felszabadított salakanyagokkal. De a „részmasszázs”, vagyis finom masszírozás azokon a területeken, ahol jólesik, ilyenkor is zöld lámpát kap.
(folytatás a divany.hu-n)
2011. január 12., szerda
Még a kis vakondnak is ízlik :)
Eddig mindenkinél sikere volt!!!
1 doboz körte befőtt
15 dkg Rama + a forma kikenéséhez
20 dkg kristáycukor
3 egész tojás
18 dkg liszt
1 tasak sütőpor
5 evőkanál kókuszreszelék
5 evőkanál kókuszreszelék
1 dl tej
Mindezt összekeverjük.
Ramaval kikenjük a torta formát, majd zsemlemorzsával megszórjuk. -Én sütőpapírozni szoktam!
Ha beleöntöttük az összekevert tésztát 2 evőkanál kristálycukrot és 1 evőkanál darabolt mandulát szórunk a tetejére. Egy ismerősöm kipróbálta teljes őrlésű búzaliszttel, de nekem úgy nem ízlett.
Gázsütőben 2-es fokozaton kb. 40 perc alatt megsül.
(Első alkalommal kisebb lángon és inkább több idő alatt süljön meg, de a tűpróba is segít :))
Jó étvágyat!
Ramimami
Ez az év nem úgy indul, ahogy terveztem... Próbálok pozitív maradni! Leginkább az ilyen apró szépségek segítenek :) Ez az én táskám :)
Örök darab.
Örök darab.
2011. január 1., szombat
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)