2011. október 24., hétfő

Lila Füge

Honnan van ennyi ötlete? :)

Lila Füge Mogyoró tortája
Jó-pofás honlap, finom receptek...
Nyam-nyam...
http://lilafuge.blog.hu/tags/desszert

2011. május 20., péntek

2011. április 14., csütörtök

2011. március 15., kedd

A mese ünnepe

2011. március 19-én szombaton 10 órától egész napos programokkal vár a Millenáris Park :)

Hokata stúdió

Hokata studio: Csajoknak, akik szeretik a foltokat: "Már alig vártam, hogy megmutathassam ezt a képet.A Csokifoltos lányok kérték, hogy fessek egy foltvarrós képet,és abból készítsek kitűzőt és..."

2011. március 8., kedd

Elhízott gyerekek

"Körülbelül hároméves korig kialakulnak a gyermek táplálkozási szokásai, mit, mikor, mennyit és miért eszik vagy iszik. Ez az az időszak, amikor a szülő leginkább hatással tud lenni gyermeke aktuális és későbbi étrendjére, és ami a legfontosabb, testtömegére is" - áll a Magyar Gyermekorvosok Társaságának legfrissebb hírlevelében.
A társaság az alábbiak megfontolását ajánlja a szülőknek:
 
1. A család menüje igazodjon a kisgyermek igényeihez, ne fordítva.
A kisgyerek nem apró felnőtt, nem kaphatja ugyanazt a menüt, amit a szülők. A Társaság 2010-es felméréséből egyértelműen kiderült, hogy a legtöbb szülő 1-3 éves gyerekét úgy neveli, hogy nagy valószínűséggel egészségtelenül étkező, és ezzel számos betegség kockázatát megnövelő felnőtt válik belőle.

2. Az 1-3 éves gyerek emésztőrendszere még nincs felkészülve a pörköltre.
A kisgyerekek emésztőrendszerét még túlságosan megterheli a nehezen emészthető, zsíros, túl sok fehérjét tartalmazó fogások feldolgozása. A gyermek étrendjét alkossák inkább a zöldségek, gyümölcsök, a teljes kiőrlésű gabonák, a már adható tojásfehérje, növényi olajok, a sovány húsfélék, halak és tejtermékek, valamint az ebben a korban szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmazó tejalapú gyerekitalok.
A szárazhüvelyesek, olajos magvak adásával várjunk addig, míg a gyermek önállóan, félrenyelés nélkül képes enni és emésztőrendszere megbirkózik a bab- és lencsefélék nagyobb élelmirost-tartalmával is.

3. Ne jutalmazzunk, és ne büntessünk étellel!
Az étel nem játék - erre már egészen korán meg kell tanítani a kisgyermeket. Rossz példa rögzülhet, ha a csecsemőt vagy kisgyermeket minden alkalommal megetetjük, amikor sír vagy nyűgős, nem törődve azzal, hogy esetleg fáradtság, unalom vagy hasfájás áll a háttérben.
"Könnyen elszaladhat a ló akkor is, ha a nehezen kezelhető gyereknek mindig édességgel kedveskednek. A gyermek így azt tanulja meg, hogy az evés a legjobb fájdalom- és szorongásűző, valamint boldogságfokozó is" - olvasható a Gyermekorvosok Társaságának közleményében.
Ráadásul a finomított cukrot tartalmazó üdítők, italok (például az egész nap a cumisüvegből iszogatott cukros tea), édességek a fogaknak is ártanak. A legjobb, ha a gyermek a kezdetektől az élelmiszerek saját, természetes ízét szokja meg. Desszertnek inkább gyümölcsöt vagy gyümölcsturmixot adjunk, így egyben a vitaminok, ásványi anyagok, élelmi rostok pótlásáról is gondoskodhatunk.

4. Ne ültessük a tévé elé a gyereket evés közben!
Nem mindegy az sem, hogy milyen körülmények között eszik a gyermek, illetve milyen példát lát a szülőktől. Ne hagyjuk, hogy a gyerek az evést pótcselekvésként végezze, azaz ne ültessük a tévé elé evés közben (sem). Ez nemcsak a túl sok evés, hanem a mozgáshiány veszélye miatt sem ajánlott.

5. A mozgást is gyerekkorban kell megszerettetni.
Ha a gyerek megszokja, hogy a rendszeres mozgás része a napi programnak, és nem szenvedés, hanem kellemes időtöltés, kisebb eséllyel lesz túlsúlyos vagy elhízott.

6. Gyerekkorban tilos a fogyókúra!
Ha szemünk fénye a korához képest ducibb, figyeljünk az étrend megfelelő összeállítására, valamint váljon a napi program részévé a mozgás, a fogyókúrát azonban felejtsük el.
"Önsanyargató diéta helyett a felnőtteknek is helyesebb, ha inkább életmódváltással tesznek egészségükért, mert a szülői minta ebben is döntő jelentőségű. Különösen lányoknál lehet veszélyes, ha gyerekként végigasszisztálják anyjuk sorozatos fogyókúrás kudarcait, mivel később nagyobb valószínűséggel fognak maguk is hasonlóképpen küzdeni a kilók ellen, követve a tanult mintát" - áll a Gyermekorvosok Társaságának sajtóközleményében.

2011. február 24., csütörtök

Ikea

9.30 Érkezés
Mivel korán érkeztem, vártam. A parkoló kezdett megtelni. Az emberek elindultak a bejárat felé.
9.45 Várakozás
A biztonsági őrök álltak a kordon mögötti szalagnál. Mindenkin látszott, hogy bizsereg a tenyere. Topog. Be van zsongva. Én kis naív arra gondoltam, hogy csak nem jön ennyi ember azért, amiért ééén!?
10.00 Roham
Beengedtek. Az élelmesebbje a hátsó kapu felé vette az utat. Ki az aki ILYENKOR körbe járja az Ikeát???
A lényeg, hogy lejuss a Piactérre az ÁGYNEMŰ részleghez!
Ugyanis - most már elárulhatom -  a mai napon 1490 Ft-ért kapható akciósan 1 db párna és 1 db paplanhuzat. (szerintem már elfogyott mostanra...)
Belegondolva semmi extra nincs benne! De mégis... Az olyan fanatikus Ikea rajongók, mint én, AKARJA! És mindenáron megszerzi :) Pláne, ha az utolsó 2 akcióról lecsúsztál!!!
Visszatérve a Piactérre...
Úgy 50-e lehetünk. Aki gyorsabb volt - mert szaladt :) - az már derékig a konténerben van és bányássza a neki való mintás darabokat!
Aki nem annyira gyors, mint én, az hátulsó - oldalsó irányból közelít :) mert aki már megszerezte a kellő mennyiséget az tovább áll. -És könnyebb oldalról hozzá jutni.
10.10 Az első roham vége.
A konténer alján még pár darab... de már csak barna virágos maradt. De szereztem 2 darabot!!! :D
Aztán elfogyott a maradék virágos is.
10.15. Szünet
Várakozó álláspontra kerültem...menjek-e a pénztárhoz vagy várjak még?! Nem létezik, hogy pár száz darabot 10 perc alatt elvittek az emberek... Nem létezik, hogy csak ennyi volt...
10.20 Újabb roham
Az elmúlt 5 percben felhívtam a barátnőmet és elmeséltem, hogy mi történt. Itt vagyok az Ikeába és várok, hátha hoznak még, mert csak virágosom van... Még csíkosat és mintásat is akarok... de sehol senki... a nagy tömeg szét széled... és aki kitartó volt annak újabb lehetősége nyílik megszerezni még néhány értékes példányt :)
Ugyanis... 2 hölgy békán húzva a karton dobozokat meghozza a várva várt új darabokat. Van aki nem várja meg míg leteszik a helyére, hanem csak úgy rányúl a kocsira.
És igeeeen! Van 1 csíkos és 1 mintás is! Megszereztem! :)
" Fordítva "
A második roham is ugyanúgy zajlott, mint az első!
Mint éhes oroszlánok a cafat húsra, úgy harcoltunk az olcsó ágynemű garnitúráért!
10.25 Fizess!
Egyre többen indultunk a pénztárhoz. Nem volt olyan ember, akinek a sárga szatyrában ne lett volna legalább 1, de inkább 2 ágynemű huzat! Én meg 6-al...
A pénztárnál az előttem hárommal álló nővel közölték, hogy ki van írva 1 fő max. 5 db-ot vásárolhat.
Kifizette ami nála volt és újra beállt a  sorba :))
Mögém.
Kérdeztem tőle, hogy kéri-e az én 6-dik darabomat - mivel csak 4 volt nála.
Azt mondta szívesen megveszi nekem. Örömmel kaptam az alkalmon :)
Fizetéskor egy idősebb hölggyel találtam magam szembe... nem volt túl kedves.... Azt mondta a Cetelem kártyával csak külön ablaknál fizethetek - KI VAN ÍRVA!
HOL??? Mert se az ágyneműnél, se a pénztárnál nem volt kiírva semmi. Ráadásul egy előbbi alkalommal fizethettem a kártyával, egy másik pénztárosnál.
Nem akadékoskodtam... elővettem egy másik kártyát. - Még jó, hogy ennyi van :))))
Kifelé jövet megvártam sorstársamat és kifizettem a 6-dikat is.
Megérte ennyi izgalom? Megérte így látni magam? Az embertársaim?
Hm...
Azt mondják ha valamit akarsz szerezd meg!
Ez a mai nap mottója :)
Megérte.
Majd folytattam a munkámat.

2011. február 21., hétfő

anyu ajándéka

Anyukám hónapok óta könyörög egy fürdőszobai tartóért, amibe a fésűket, stb. tárolhatja.
És tessék :) egy kedves kolléganőtől kapta, de a lényeg, hogy ezen a blogon több mindent is csinálnak!


nemcsaktaska.blogspot.com

2011. február 7., hétfő

Vizuális típus vagy?

Hétfő... nyomott hangulat... az utcán mindenki maga elé bámulva bandukol...
egy valaki még is mosolyog...

mert ez a kép van előtte

/A Facebook-on egy ismerős ismerőse készítette/

2011. február 3., csütörtök

Meseterápia

Cikk a meseterápiáról a pagony.hu-n

Adott egy tudományág, ami valahol ott lebeg a (szabad)bölcsészet, a pszichológia és a spirituális területek között, meglepően erős és vállalható mezőt alkotva. Én szkeptikus természet vagyok, de ahogy telik-múlik az idő, egyre inkább azt veszem észre, hogy közelebb kerülök a spirituális tartalmakhoz, természetesen sosem levetkőzve személyiségem, mások szerint jegyem adta kritikus és racionális hajlamomat. A "Boldizsár Ildikó jelenséget" (ha mondhatok ilyet, már pedig miért is ne) kicsit harcnak, egy legyőzendő feladatnak is fogtam fel magamban, ahol úgy éreztem, elsősorban magamat kell legyőznöm. Ki kell nyitnom a „tarisznyámat”, ki kell nyitnom becsukott ajtóimat, és engedni beáradni rajta az elfeledettet, a meséket...


bi 
Meseterápia, Boldizsár Ildikó, 2010. Magvető

Mert szkeptikus voltam, hogy ugyan mesékkel gyógyítani nagyon jól hangzik, és nincsen ellenemre egyáltalán, a terápia egyenesen pozitív szó az én szótáromban, de borsódzott a hátam az olyan számomra sem nem tudományos, sem nem meggyőző mondatoktól, mint hogy: "a mesék abban a korban keletkeztek, amikor még mindenki tudott, vagy akart repülni, és azzá változott, amivé lenni akart" (72.o.), és még egy-két ilyen hasonló.
Aztán egész este forgolódtam, és bár a racionális mondataimat megtaláltam a párnámon, de egyre közelebb kerültem egy lehetséges másik úthoz. Hogy talán a magyarázatok nem csak a látható síkon léteznek, helyesebben nem is biztos, hogy jól látok, és jót nézek. A fantáziám - tovább mennék, rácsodálkozó, gyerekes énem - odaveszett?
A meseterápiának egy nagyon érdekes és sajátos belső logikája van, ahogy a könyvet olvastam, egyre inkább kezdtünk rendbe jönni egymással. A könyv négy fő részre tagolódik (és ötödikként az utószóra). Az első rész a meseterápia elmélete. Ez sok-sok elméleti, pszichológiai, irodalomtudományi és történeti, illetve néprajztudományi elemekkel megtűzdelt ismertető, nagyon jól szerkesztve. Kitűnően helyreteszi a félreértéseket, illetve meghatározza önmagát egyéb diszciplínák viszonylatában is. És bár ez a rész a legkevésbé meggyőző számomra, izgalmas világ(látás) tárul fel belőle. Bemutatásra kerülnek a mesék típusok szerint, megismerünk egy fogalomrendszert, amelyben elkülönül népmese és műmese, képzelet és valóság, páciens és terapeuta, helyreteszi a mese és mítosz kapcsolatát, és a szimbólumok értelmezését. A második fejezetben áttérünk a gyakorlatra, a különböző mesés elemek hogyan alkalmazhatóak a terápiában, rengeteg példával illusztrálva. Nagyon részletesen és izgalmasan enged be ennek a misztikus utazásnak a belső rendszerébe, amiről hamar kiderül, mennyire logikus és strukturált.
A harmadik részben három esettanulmányt ír le Boldizsár Ildikó, természetesen név nélkül, de mégis olyan személyes lesz ezáltal a szöveg, hogy azonnal magával ragad. Egyrészt kikerülhetetlenül azonosítjuk magunkat időnként a szituációkkal, problémákkal, másrészt beletekinthetünk így a terápia gyakorlati menetébe. Mélyen megrázó, hogy valójában mi megy végbe a páciensben és a terapeutában (!!!!) is. Amit Boldizsár Ildikó egyáltalán nem hallgat el, és ez bizony a messzemenőkig meggyőző és humánus hozzállás.
A tanítás szolgálatában - a mesélés mint prevenció címmel a zárófejezetben sokat hallhatunk az olvasóvá nevelésről, és szerencsére megint meggyőződhetünk arról is, hogy nagyrészt a szülő felelős mindenért. Természetesen itt is a mesélésé a főszerep, nem az erőszaktételé a gyerekeken. Kialakulhatnak a belső képek, mozoghat a fantázia, megelőzve talán a tévét, videó-játékokat, aminek az időszaka úgyis eljön. Leginkább tanárok kezébe adnám ezt a részt, hiszen minden korosztálynál részletesen kifejti Boldizsár Ildikó, hogy milyen üzeneteket, milyen megoldásokat dekódolhatnak a gyerekek, egészen 14 éves korukig.
Én mit szívtam magamba? Elhiszem, hogy a mesék különösen alkalmasak a gyógyításra. Két dologgal is meggyőzött, és most nem a statisztikai adatokról fogok beszélni, mert azok abszolút meggyőzőek, és nem is ide tartoznak. Egyrészt kiemeli, hogy a magyar népmesék hősei individuális lények: „a magyar népmese nem ismeri a kívülről jövő megváltást, egy utat ismer, az individuális megszabadulás útját” (84.o.) Én ezt persze úgy magyarázom - szerencsére a bölcsészek mindent kedvükre magyarázhatnak -, hogy íme, itt a választás lehetősége. Számomra ez amúgy is individualizációnk egyik alappillére. A másik fontos pont számomra az volt, amikor a pszichoterápia viszonylatában fogalmazza meg önmagát, mint gyógyítási ágat. A meseterápia cselekvő és pozitív.
Hadd osszak meg veletek még egy-két gondolatot kedvcsinálónak: „Azt gondolom, hogy a magyar népmesék nagyon sokat segítenek a bal és jobb agyfélteke összehangolt működésében, és ennek az az oka, hogy sem a fantasztikusnak, csodásnak hitt elemek, sem a realisztikus motívumok nincsenek túlsúlyban a történetekben. … a csodás és racionális elemek egymással való harmonikus keverédese eredményezi azt, hogy a mesehallgatóban is megteremthető a kívánt egyensúly. Másrészt … a mese nyelvezetében egy olyan kódrendszer rejlik, amely az élet teljességéhez kapcsolja a mese hallgatóit.”(83.o.)
„A mesék azért nyűgözik le a gyerekeket, mert a világot olyannak láttatják, amilyen az valójában: a határtalan lehetőségek birodalmának.” (94.o.)
„a terápia nem a „ki vagy te a mesében?” kérdéssel kezdődik. … Tapasztalataim szerint többet árul el a páciensről az, hogy hol látja magát a történetben.” (103.o)

2011. február 1-én, kedd este 6 órakor volt a Stúdió K-ban egy beszélgetés Mesebeszéd címmel Boldizsár Ildikóval. Szerencsére már rögtön megegyeztek a beszélgetőpartnerek, hogy káosz ide, káosz oda, ez egy kötetlen beszélgetés lesz, bízva tudatunk káoszrendező képességében. És tulajdonképpen sikerült is. A kérdező, Sándor Klára mondjuk nekem nem hozta a jó kérdezőhöz fűzött reményeimet, valahogy többször mellékvágányra futott a beszélgetés, nem igazán kerekedett ki belőle a sok-sok lényeges, körüljárható pont általi teljesség. A Bibliothéque Pascalból láthattunk egy filmrészletet, amikor Mona, a főszereplő egy zsibvásári helyzetben mesél a közönségnek. Boldizsár Ildikó azzal a hasonlattal élt, hogy olyan lány ő itt kicsit, mint Seherezádé, aki az életéért mesél, hiszen Mona az önfenntartásért fűzi történeteit. Természetesen ez csak hangulatfestés volt a beszélgetéshez, de nagyon jó kis filmrészlet az atmoszférateremtésre, az biztos (magának a filmnek is egyik legjobb része ez). Amit a könyv alapján ismertettem a meseterápiáról, azok persze elhangzottak nagy vonalakban szintén az előadáson, de ezen kívül még egy néző kérdésének köszönhetően szó esett Palóznakról is, a Meseterápiás Központról. Ez valóban egy különleges hely: a terápia gyönyörű területen, és szuper körülmények között zajlik majd. Egy házaspár kereste meg Boldizsár Ildikót, hogy árva gyerekek megsegítésére szeretnének teljesen önerőből, állami és egyéb támogatás nélkül egy intézményt létrehozni. Így lett ez a központ, ahol egész nyáron turnusokban fogadják majd az állami gondozott gyerekeket. Hogy ismét egy kis spirituális töltetet is kapjunk, az épületnek igazi bentlakói is lettek, mégpedig madarak. Boldizsár Ildikó szerint a madarak olyan kódokat képesek felébreszteni bennünk, amelyeket már teljesen elfeledettnek hiszünk (a fészeképítés és az utódok gondozása az állami gondozottaknál különösen fontos), és úgy, olyan nyitottan engednek be életükbe, ami egészen különleges kapcsolatokat hozhat létre.
Szóba került a történethallgatási transz is, hiszen az előadáson persze mese is volt, A mesetarisznya című (olvassátok el mindenképpen!!!!). Amikor erről a bizonyos transzról beszél, szinte érzem, ahogy árad valami Boldizsár Ildikóból, kicsit boszorkányos, de csak úgy, mint Amália a boszorkányos mesékben, kicsit tündéres, kicsit hableányos (na ez most összekacsintós annak, aki már olvasta, és feladvány annak, aki még nem...), közben ott az egészséges öntudat, ami azokból árad, akik a helyükön vannak, és úgy élnek, ahogy szeretnének. Ez nem problémamentes életet jelent, hanem cselekvést.
Újra otthon, mintha egy nagy utazást tettem volna. Meggyőztek. És őszintén kívánom, hogy Palóznak is beváltsa a hozzá fűzött reményeket. Sőt, továbbmennék, mindenkinek, magamat is beleértve, azt kívánom, hogy találja meg a neki való mesét, hogy aztán meglelhesse a mesében a helyét, útját, feladatát és talán hősét, győzze le az akadályokat, hogy aztán boldogan tehesse sarkát a kipurcant sárkány hátára. És boldogan éljen, amíg meg nem hal!

Végül, de nem utolsó sorban február 7-én hétfőn 16 órakor beszélgetés a Meseterápiás Központról a PIM-ben!

2011. január 17., hétfő

Almás lepény

Hozzávalók:

3 egész tojás
30 dkg kristálycukor - a kettőt habosra kikeverni.
0,5 csomag sütőpor
30 dkg reszelt alma
30 dkg liszt
5 dkg durvára vágott dió a tetejére (de a tésztába is lehet kicsit csenni :-))
Kivajazott tortaformába öntve tűpróbáig sütjük.

A fahéj, mint az alma elengedhetetlen hozzávalója is belekeveredhet a sütibe :)

2011. január 16., vasárnap

cica mánia

Az ajtótámasz és az ajtótábla után íme egy újabb ajtódísz :)
Kilincs macska.
Romantikus lakberendezési tárgyakat találunk a BORÓKA Otthonboltban.

2011. január 14., péntek

Ötletek terhesmasszázshoz...

Tévhitek a kismamamasszázsról:
mit szabad és mit tilos?

Egyszer eljött az a pillanat a várandósságom idején, amikor úgy éreztem, végem. Nem bírja tovább a derekam. Akkor a rokonok és barátok helytelenítő megjegyzései és fejcsóválása közepette felkerekedtem, és elbicegtem a masszőrhöz. Mert míg mindenki arról próbált meggyőzni, hogy a kismamákat tilos masszírozni, valahol éreztem, hogy az élet nem lehet ilyen kegyetlen és kirekesztő a várandós nőkkel. És akkor kiderült, hogy a kismamamasszázs létező fogalom.
spa
Fotó: Thomas Wanhoff
Persze kell hozzá egy egészséges kismama, aki nem veszélyeztetett terhes. Aztán az is kell, hogy túl legyen az első trimeszteren. Nem kötelező bajnak történnie az első 3 hónapban elkövetett masszázs következtében, de jobb elkerülni a veszélyét annak, hogy egy kis felbuzdult vérkeringés nagy tragédiát okoz. Szóval, mint oly sok mindent, a biztonság kedvéért ezt is hanyagoljuk az első harmadban.

Hasat és mellkast nem szabad kezelésbe venni

Később viszont, Annus László alternatív mozgás- és masszázsterapeuta szerint, havonta egyszer tanácsos is megmasszíroztatni magunkat. "Már csak azért is, mert a testsúlyunk változása és a súlypont eltolódása miatt megbomlik a talpon az úgynevezett hármas támasz, így bizonyos izmok, ízületek túlterhelődnek" - mondja a szakértő.
Persze olyan masszőrt kell találnunk, aki igazán ért a szakmájához, azon belül is gyakorlata van a kismamák masszírozásában. Egészen pontosan tudja, mit szabad, és mit tilos. Az ugye mindenki számára egyértelmű, hogy nem szabad masszírozni a hasat és a mellkast, de nagyon jóleső és hasznos a nyak, hát, lapocka, karok, csípő, comb, lábak és vádlik átmozgatása és masszírozása.

Talpmasszázs és reflexológia nem tanácsos

Azt sem árt szem előtt tartani, hogy a talpmasszázs, a reflexológia is ellenjavallt, illetve minden olyan művelet, ami vérbőséget okozhat a hasban. Tilos fájdalmat okozni, mert az beindíthatja a szervezetben az oxitocin termelést, ez a hormon pedig a méhösszehúzódások felelőse. Na és egyébként is kellemes, megnyugtató, ellazító érintésekért jött a kismama.
Míg a sportolók gyúrásánál a tejsav, húgysav „felgyúrásával” hirtelen leterhelik a májat és a vesét, gyorsan meg akarják szabadítani a szervezetet a salakanyagoktól, addig a kismamáknál egy lassú, kíméletes tisztító módszert kell alkalmazni. Nem szabad belekergetni a méreganyagokat a vérbe, a nyirokkeringésbe, hiszen az eljuthat a babához is. Ez pedig – persze még jó néhány más mellett – alapvető különbség a keleti és nyugati masszázsok között. Éppen ezért a kismamák masszírozásában igen jótékonyan hatnak a thai vagy a yumeiho masszázs elemei. Nem gyúrják, hanem szépen nyújtják az izmokat, és a meridián rendszeren kiegyensúlyozzák az energia áramlását, ezzel lassan, biztonságosan tisztítják ki a lerakódott salakanyagokat.

A nyújtás nagy segítség

A nyújtás, az összehúzódott izmok megnyújtása önmagában is nagy segítség a plusz kilókat cipelő kismamának. Gondoljunk csak bele abba, hogyan védjük ösztönösen a hasunkat attól a pillanattól kezdve, hogy kiderül, vagy megérezzük, babát várunk. Ha nem is mindig feltűnő módon, de bezárjuk a testünket, hogy igazán körbevegye és védelmezze az új életet. Nincs több hányavetin szétdobott térd, már ha addig volt egyáltalán, előrébb eresztjük a vállakat, lehet, hogy csak milliméterekkel, de az éppen elég a testünknek, hogy változást észleljen, és az izmaink, ízületeink máshogy dolgozzanak, ezáltal máshogy terhelődjenek, mint addig. Annus Laci éppen ezért a nyújtó masszázson túl egyszerű nyújtó gyakorlatokat is javasol. Hozzátéve, hogy az igazán ideális az lenne, ha a nők már a baba tervezésekor felkészítenék a vázrendszerüket is a várható terhelésre.
Terhesség előtt még a csontkovácsolásnak, vagy legalább is a masszázsba oltott elemeinek is szabad a pálya. Ha valaki annyira előrelátó és gondos, hogy a várandósságra azzal is készül, hogy egy néhány alkalmas kúrával helyreteteti kicsit kimozdult csontjait, ízületeit, azaz szimmetrikussá teszi testét (azzal a biztos tudattal, hogy használatból adódóan egyikünké sem szimmetrikus tökéletesen), minden bizonnyal jobban is bírja majd a terhesség okozta feszüléseket, eltolódásokat.
Persze jut masszázs a szülés utánra is. Bár az a bizonyos hármas támasz a talpon magától helyreáll, amint megszabadulunk a megnyert kilók nagyjától, illetve visszatér a régi testtartásunk, azért néhány csontunkat jobb segítséggel helyremozgatni. Hogy mikor kezdhető el, az nagyban függ az egyéni érzékenységtől és attól, hogyan szültünk, hogyan „sérültünk”. Persze az anyatej védelmében továbbra sem szabad gyúrni, sokkolni a vér- illetve nyirokkeringést a hirtelen felszabadított salakanyagokkal. De a „részmasszázs”, vagyis finom masszírozás azokon a területeken, ahol jólesik, ilyenkor is zöld lámpát kap.
(folytatás a divany.hu-n)

2011. január 12., szerda

Még a kis vakondnak is ízlik :)

Eddig mindenkinél sikere volt!!! 
 
1 doboz körte befőtt
15 dkg Rama + a forma kikenéséhez
20 dkg kristáycukor
3 egész tojás
18 dkg liszt
1 tasak sütőpor
5 evőkanál kókuszreszelék
1 dl tej
 
Mindezt összekeverjük.
Ramaval kikenjük a torta formát, majd zsemlemorzsával megszórjuk. -Én sütőpapírozni szoktam!
Ha beleöntöttük az összekevert tésztát 2 evőkanál kristálycukrot és 1 evőkanál darabolt mandulát szórunk a tetejére. Egy ismerősöm kipróbálta teljes őrlésű búzaliszttel, de nekem úgy nem ízlett.
Gázsütőben 2-es fokozaton kb. 40 perc alatt megsül.
(Első alkalommal kisebb lángon és inkább több idő alatt süljön meg, de a tűpróba is segít :))
 
Jó étvágyat!

Ramimami

Ez az év nem úgy indul, ahogy terveztem... Próbálok pozitív maradni! Leginkább az ilyen apró szépségek segítenek :) Ez az én táskám :)
Örök darab.